درباره

این سایت پاسخی است به پرسشهای یک نوجوان کنجکاو و علاقمند به درودگری که تازه به یک کارگاه نجاری قدم گذاشته بود.

چوب بخاطر طبیعی بودنش، ساختاری متنوع و منعطف در همه ابعادش دارد و این قابلیت را دارد که متناسب با نوع دید ما فرم پیدا کند. بنابراین ارتباطی تنگاتنگ با اندیشه ما انسانها دارد. هر چقدر که اندیشه ما توسعه یافته تر باشد از ماده ای که در اختیار ماست استفاده ای بهینه تر خواهیم کرد و آنرا در راستای اندیشه های مترقی خود بکار خواهیم گرفت و چوب واجد چنان ویژگی است که میتواند این اندیشه ها را بازتاب دهد.

چند نگاه کلی را میتوان بعنوان اهداف اصلی این سایت بیان کرد:

  • استفاده از اینترنت و ابزارهای دیجیتال مرتبط برای بدست آوردن اطلاعاتی که شاید به روشهای سنتی نتوان براحتی بدست آورد، بویژه نکات، ترفندها و از همه مهمتر نگاه و فلسفه ای که توسط افرادی باتجربه و استادکارانی ماهر در سطحی بین المللی به اشتراک گذاشته میشود. که روزبروز هم در حال تکمیل شدن است، هر چند که همه چیز را نمیتوان در اینترنت یافت.
  • معرفی چوب بعنوان ماده ای انعطاف پذیر که میتواند توسط افراد با گرایشهای فنی، هنری و علمی مختلف بکار گرفته شود.

سعی میشود با توجه به امکاناتی که در دسترس است این ابعاد مختلف چوب در حد اشاره هم که شده نشان داده شود. در قسمت لینکهای نجاری بتدریج یک سری از سایتهای مرتبط با چوب و نجاری معرفی میگردد تا نقطه آغازی باشد برای علاقمندان، همچنین ویدئوهایی مرتبط را میتوانید از کانال آپارات مشاهده کنید.

اگر بدنبال ایده هایی برای محصولات چوبی و یا تکنیکهای نجاری هستید، مجموعه لینکهای مربوط به ایده های چوبی میتواند تا اندازه ای نیاز شما را برطرف نماید و نیز نوشته های با عنوان گردشی در دنیای چوب مجموعه ای محدود اما متنوع از محصولات چوبی و تکنیکها را فراهم میکند.

پی نوشت:

۱٫ این سایت پیش از هر چیز یک سایت شخصی است و بازگو کننده دیدگاههای نویسنده آن، بنابراین خالی از نقص نیست و لطفا محتوای آن را با دیدی انتقادی بنگرید.

۲٫ این سایت حاوی لینکهای متعددی به بیرون است که در طول زمان ممکن است تغییر کند، از اینرو مدیر سایت مسئولیتی را درباره محتوای آنها نمی پذیرد.

۳٫ متاسفانه بدلیل عدم آشنایی بسیاری از کاربران اینترنت با زبانهای خارجی و نیز محدودیت در دسترسی به یک سری از سایتها بخش قابل توجهی از محتوای فارسی اینترنت نتیجه کپی پیست از سایتهای اصلی است و در مواردی حتی کپی کننده لوگو و آرم تجاری خود را بر روی عکسها حک میکند!. در اینجا تلاش داریم که سایتهای اصلیتر و مرجع (حداقل در حیطه محتوای انگلیسی اینترنت) را معرفی و کلید واژه هایی که میتواند ما را به آنها هدایت کند ارائه کنیم. ویدئوهایی که در کانال آپارات آپلود میشود عموما از یوتیوب هست و تنها مشتی است نمونه خروار از ویدئوهای مفیدی که در کانالهای نجاری متعدد یوتیوب آپلود میشود.

1 thought on “درباره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *