از اریگامی تا صفحه کلید چوبی

مجموعه دیگری از بردهای سایت پینترست.

دارای سطحی یکنواخت و بهم پیوسته و کاملا کاربردی، اثر هنرمند لاتویایی Janis Straupe

این صفحه کلید که بصورت بی سیم متصل میشود از چوب یک تکه افرا و گردو ساخته شده است. ساخت Oree

نتیجه همکاری استادکاران، مهندسان و متخصصان مواد از سوئد. ترکیب شده از پوشال چوب و سیمان و دارای ویژگیهایی چون عایق صدا و حرارت، مقاوم بالا در برابر آتش و عوامل تخریب کننده، قوی از بعد مکانیکی و زیر کار مناسبی برای پلاستر. نمونه هایی از کارهای انجام شده با این پنل

کارهنرمند اماراتی Aljoud Lootah ملهم از اریگامی

اره رامی که از موتورسیکلت قدرت میگیرد. ساخت Dennis Winckler

میزکارهای شرقی معمولا کوتاه، بدون گیره هستند و نجار با استفاده ماهرانه ای از بدن خود کارها را میگیرد و روی آنها کار انجام میدهد. اما در نوع غربی آنها بلندتر و با گیره هستند. البته میزکارهای غربی تا اوایل قرن بیستم به مانند نمونه های شرقی خود بودند.

راب کتابچه ۴۲ صفحه ای از نحوه ساخت اتصال دم چلچله در سایت craftsy ارائه کرده است. برای دسترسی باید عضو سایت شوید.

در پایان با Jeff Miller آشنا میشویم. از بچگی که در مغازه پدربزرگش صندلی شکسته  ها را تعمیر میکرده دائم به این فکر میکرده که چگونه اجزاء صندلی به هم متصل میشود و صندلی  را شکل میدهد. او طراحی را جذابترین بخش کار میداند و با سابقه ای که در زمینه موسیقی داشته آثاری طراحی و ساخته است که شاخصترین ویژگی آنها، انحنا و پیوستگی است.در ضمن او نویسنده کتابهای متعددی در زمینه نجاری و ساخت مبلمان است. آخرین کتاب او ” اصول نجاری بهتر ” است.

برای آشنایی بیشتر با او مجله تصویری نجاری شماره ۶ از دقیقه ۲۱ تا ۳۶ را مشاهده کنید که او از خودش و مراحل طراحی و ساخت کارهایش میگوید. همچنین این ویدئو.

“برای Jeff هر پروژه با طراحی در ذهن آغاز و با آن پایان می یابد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *