از نمایشگاه نجاری آلمان تا دستگاه مکانیکی موسیقی

  • حالا که در آلمان هستیم سری هم میزنیم به دانشگاه اشتوتگارت که ورکشاپی را در دانشگاه سیدنی برگزار میکند با عنوان دوختن تخته چندلاهای خم پذیر با روبات!. اینجا عکسهایی از این کارگاه را ببینید.
  • از خلاقیت آلمانیها شگفت زده شدید؟ پس اینجا را ببینیند که گزارشگر سایت core77 در ضمن مصاحبه ای با یکی از اساتید مدارس نجاری آلمان که به ویژگیهای سیستم آموزشی آلمان در زمینه نجاری اختصاص دارد، تعدادی از نمونه کارهای هنر آموزان این مدارس را به تصویر کشیده است. این هم قسمت دوم مصاحبه.

  • در ادامه این تور نجاری اینترنتی میرویم به همسایه شمالی آلمان، در یکی از دانشگاههای کشور سوئد که محققان موفق به ساخت ماده شفافی از چوب شده اند که میتواند بعنوان سلول خورشیدی و یا حتی شیشه مورد استفاده قرار بگیرد. خلاقیت در استفاده از ماده طبیعی و تجدیدپذیری چون چوب.
  • همانطور که میدانید اروپا دارای پوشش جنگلی فوق العاده ایست و همین باعث شده که در مورد استفاده از چوب و جنبه های سازگار با محیط زیست سرمایه گذاری کنند از جمله در ساخت ساختمانهای چند طبقه. اخیرا هم با همکاری دانشگاه کمبریج طرحی ارائه شده برای ساخت یک ساختمان چوبی ۸۰ طبقه سیصد متری در لندن. اطلاعات بیشتر . بلندترین ساختمان ساخته شده با چوب یک آپارتمان ۱۴ طبقه است در برگن نروژ که البته طرحهای دیگری هم در صف ساخته شدن قرار دارد.

در  مورد نگاه اروپا به چوب این انیمیشن کوتاه و زیبا خالی از لطف نیست.

از محیط شیک دانشگاه بیاییم بیرون و برگردیم به کارگاه خاکی خودمان!

  • خبرنامه نجاری Lee Valley & veritas در شماره اخیر چند نکته ساده اما جالب را برای ایجاد طرح بر روی کار خراطی به طریق سوزاندن آموزش داده که میتوانید در اینجا مشاهده کنید. لی ولی یک فروشگاه ابزار است که خبرنامه های اینترنتی در زمینه نجاری هم منتشر میکند. پیشنهاد میکنم از کاتالوگ ابزارهای این فروشگاه هم بازدید کنید.
  • همانطور که قبلا هم در مجموعه نوشته های گردش در اینترنت گفته بودم، نمیشود که تو این کارگاهها بچرخیم و از کارگاه متیاس بازدید نکنیم. او در طول چند هفته مشغول ساخت یک دستگاه خراطی با استفاده از تخته چندلا بوده که فرم نهایی آن را در اینجا میتوانید ببینید.

یک نکته درمورد تخته چندلا: فکر میکنم تخته چندلایی که متیاس در پروژه هایش استفاده میکند از نوع Baltic Birch باشد که بدلیل استفاده از روکشهای چوب نسبتا همگن، و نه خرده چوب، و آن هم در جهت عکس یکدیگر مقاومت خوبی برای ساخت کارهای مکانیکی میتواند داشته باشد. نمونه دیگر را در این دستگاه مکانیکی موسیقی میتوانید ببینید. اگر شما تجربه ای در این زمینه دارید در قسمت نظرات بیان فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *